język: PolskiEnglish
Waluta:

ENCYKLOPEDIA SAMOCHODÓW TERENOWYCH

WydawnictwoBellona

AutorJiri Fiala, Roman Zawadzki

ISBN978-83-11-11912-3

Liczba stron304

Oprawabroszurowa

Format170x240 mm

Rok wydania2010

Językpolski


Produkt archiwalny
Ilość :
opis
produktu
spis
treści
produkty
pokrewne
zakupione
razem
zapytaj
o produkt
opinie
o produkcie

ENCYKLOPEDIA SAMOCHODÓW TERENOWYCH

Encyklopedia przedstawia czytelnikom świat pojazdów produkowanych w Europie i Azji. Szczegółowo wymienia dane techniczne, udoskonalenia i specjalne własności samochodów, poczynając od wojskowych pojazdów z połowy XX wieku, a kończąc na współczesnych, wyrafinowanych modelach, używanych głównie do celów prywatnych i rekreacyjnych.

Ponadto Encyklopedia opisuje historię, pochodzenie i rozwój poszczególnych marek samochodowych, jak również podaje informacje o ich produkcji, możliwościach, sukcesach, wzlotach i upadkach. Na koniec opowiada o przegranych i zwycięzcach w głównych rajdach pojazdów terenowych i wspomina o ich prezentacji na głównych salonach samochodowych.

ENCYKLOPEDIA SAMOCHODÓW TERENOWYCH

Spis treści

Przedmowa 7
Historia 7
Technika 10
Stosowane oznaczenia i skróty 13
Przegląd marek 15
Podziękowania 299
Materiały fotograficzne i źródłowe 299
Indeks 301

Wstęp
Książka, którą trzymają Państwo właśnie w ręku, to pierwszy tego rodzaju katalog cywilnych pojazdów terenowych, pojazdów sportowo-użytkowych (SUV), plażowych, a także lekkich pojazdów roboczych i użytkowych produkowanych w Europie (w tym w europejskich filiach) i w Azji od czasów drugiej wojny światowej. Pojazdów, którymi mogą jeździć posiadacze prawa jazdy kategorii B.

Podczas pisania książki o cywilnych pojazdach z napędem na cztery koła, produkowanych głównie na rynek europejski, w wielu wypadkach trzeba było cofnąć się do początków drugiej wojny światowej, a niekiedy nawet i do czasów ją poprzedzających. Wiele projektów było inspirowanych przez wojsko. Od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych większość samochodów europejskich i azjatyckich związanych było - bezpośrednio lub choćby pośrednio - właśnie z wojskiem. Ramy tej książki uniemożliwiają przedstawienie w niej pojazdów amerykańskich. Rynek Ameryki Północnej oraz tamtejsze założenia koncepcyjne pojazdów terenowych z napędem na cztery koła są czymś całkowicie odrębnym. To samo dotyczy klonów pojazdów amerykańskich i japońskich produkowanych na we-wnętrzne rynki amerykańskie, australijskie, japońskie, afrykańskie i dalekowschodnie. Z trudem przyszło mi zrezygnowanie z przedstawienia tych atrakcyjnych samochodów. Z drugiej iednak stronv. omówione tu klasyczne ooiazdr terenowe zostały uzupełnione o modele, przeznaczone dojazdy terenowej, do pracy oraz innych celów - takie jak samochody plażowe, dostawcze (pick-up) czy lekkie pojazdy robocze, zaprojektowane z myślą o jeździe w szczególnych warunkach terenowych i klimatycznych czy po drogach o ograniczonej przejezdności, takich jak drogi leśne, pola, plaże, czy wyboiste uliczki ciasnych centrów starych miast. Całkowicie osobną kategorię stanowią pojazdy pływające. Niemniej doświadczony kierowca i tak jest o wiele więcej wart niż nagromadzenie wspaniałych technicznych wynalazków.

SAMOCHODY OSOBOWO-TERENOWE
Cena :44,00 zł

SAMOCHODY OSOBOWO-TERENOWE

Dzieje rozwoju konstrukcji samochodów terenowych, począwszy od pierwszych bryczek motorowych przez bogatą i obfitującą w niezwykłe wydarzenia historię z czasów II wojny światowej, aż po samochody współczesne i rozwiązania nietypowe. Przedstawiono konstrukcje z całego świata (nowe trendy w budowie i wyposażeniu), nie pominięto produkcji polskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo AUTO

MERCEDES BENZ W124. Obsługa i naprawa
Cena :82,00 zł72,28 zł

MERCEDES BENZ W124. Obsługa i naprawa

Książka serii Obsługa i naprawa samochodu Mercedes-Benz klasa E (typ W124), zawiera opisy napraw regulacji poszczególnych zespołów dla modeli z silnikiem: 200, 200E, 230E, 200D, 250D i 300D. Poradnik uzupełniony szczegółowymi danymi technicznymi, tabelą zalecanych momentów dokręcania oraz schematami instalacji elektrycznej samochodu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo AUTO

SILNIK 1.3 MULTIJET (75-90 KM). PORADNIK SERWISOWY
Cena :40,00 zł

SILNIK 1.3 MULTIJET (75-90 KM). PORADNIK SERWISOWY

Poradnik serwisowy poświęcony systemowi sterowania silnikiem Marelli MJD 6F3. Silnik 1.3 Multijet (75-90 KM). Autodiagnostyka obwodu paliwa MJD 6F3. Schematy elektryczne i pin out.

Wydawnictwo: Instalator Polski

Dodaj Komentarz
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator