język: PolskiEnglish
Waluta:

ENCYKLOPEDIA SAMOCHODÓW TERENOWYCH

WydawnictwoBellona

AutorJiri Fiala, Roman Zawadzki

ISBN978-83-11-11912-3

Liczba stron304

Oprawabroszurowa

Format170x240 mm

Rok wydania2010

Językpolski


Produkt archiwalny
Ilość :
opis
produktu
spis
treści
produkty
pokrewne
zakupione
razem
zapytaj
o produkt
opinie
o produkcie

ENCYKLOPEDIA SAMOCHODÓW TERENOWYCH

Encyklopedia przedstawia czytelnikom świat pojazdów produkowanych w Europie i Azji. Szczegółowo wymienia dane techniczne, udoskonalenia i specjalne własności samochodów, poczynając od wojskowych pojazdów z połowy XX wieku, a kończąc na współczesnych, wyrafinowanych modelach, używanych głównie do celów prywatnych i rekreacyjnych.

Ponadto Encyklopedia opisuje historię, pochodzenie i rozwój poszczególnych marek samochodowych, jak również podaje informacje o ich produkcji, możliwościach, sukcesach, wzlotach i upadkach. Na koniec opowiada o przegranych i zwycięzcach w głównych rajdach pojazdów terenowych i wspomina o ich prezentacji na głównych salonach samochodowych.

ENCYKLOPEDIA SAMOCHODÓW TERENOWYCH

Spis treści

Przedmowa 7
Historia 7
Technika 10
Stosowane oznaczenia i skróty 13
Przegląd marek 15
Podziękowania 299
Materiały fotograficzne i źródłowe 299
Indeks 301

Wstęp
Książka, którą trzymają Państwo właśnie w ręku, to pierwszy tego rodzaju katalog cywilnych pojazdów terenowych, pojazdów sportowo-użytkowych (SUV), plażowych, a także lekkich pojazdów roboczych i użytkowych produkowanych w Europie (w tym w europejskich filiach) i w Azji od czasów drugiej wojny światowej. Pojazdów, którymi mogą jeździć posiadacze prawa jazdy kategorii B.

Podczas pisania książki o cywilnych pojazdach z napędem na cztery koła, produkowanych głównie na rynek europejski, w wielu wypadkach trzeba było cofnąć się do początków drugiej wojny światowej, a niekiedy nawet i do czasów ją poprzedzających. Wiele projektów było inspirowanych przez wojsko. Od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych większość samochodów europejskich i azjatyckich związanych było - bezpośrednio lub choćby pośrednio - właśnie z wojskiem. Ramy tej książki uniemożliwiają przedstawienie w niej pojazdów amerykańskich. Rynek Ameryki Północnej oraz tamtejsze założenia koncepcyjne pojazdów terenowych z napędem na cztery koła są czymś całkowicie odrębnym. To samo dotyczy klonów pojazdów amerykańskich i japońskich produkowanych na we-wnętrzne rynki amerykańskie, australijskie, japońskie, afrykańskie i dalekowschodnie. Z trudem przyszło mi zrezygnowanie z przedstawienia tych atrakcyjnych samochodów. Z drugiej iednak stronv. omówione tu klasyczne ooiazdr terenowe zostały uzupełnione o modele, przeznaczone dojazdy terenowej, do pracy oraz innych celów - takie jak samochody plażowe, dostawcze (pick-up) czy lekkie pojazdy robocze, zaprojektowane z myślą o jeździe w szczególnych warunkach terenowych i klimatycznych czy po drogach o ograniczonej przejezdności, takich jak drogi leśne, pola, plaże, czy wyboiste uliczki ciasnych centrów starych miast. Całkowicie osobną kategorię stanowią pojazdy pływające. Niemniej doświadczony kierowca i tak jest o wiele więcej wart niż nagromadzenie wspaniałych technicznych wynalazków.

SAMOCHODY OSOBOWO-TERENOWE
Cena :44,00 zł

SAMOCHODY OSOBOWO-TERENOWE

Dzieje rozwoju konstrukcji samochodów terenowych, począwszy od pierwszych bryczek motorowych przez bogatą i obfitującą w niezwykłe wydarzenia historię z czasów II wojny światowej, aż po samochody współczesne i rozwiązania nietypowe. Przedstawiono konstrukcje z całego świata (nowe trendy w budowie i wyposażeniu), nie pominięto produkcji polskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo AUTO

SAMOCHODY OSOBOWE, OSOBOWO-TERENOWE, PANCERNE I TRANSPORTERY OPANCERZONE WOJSKA POLSKIEGO 1918-1950 (zestwa)
Cena :49,99 zł44,10 zł

SAMOCHODY OSOBOWE, OSOBOWO-TERENOWE, PANCERNE I TRANSPORTERY OPANCERZONE WOJSKA POLSKIEGO 1918-1950 (zestwa)

SAMOCHODY OSOBOWE, OSOBOWO-TERENOWE, PANCERNE I TRANSPORTERY OPANCERZONE WOJSKA POLSKIEGO 1918-1950 (zestwa). Zestaw dwóch tytułów w niższej cenie. Historia motoryzacji. Książki, jakich jeszcze nie było! W oparciu o blisko 450 archiwalnych fotografii przedstawiono historię zmotoryzowania Wojska Polskiego

Wydawnictwo: Almapress

MERCEDES BENZ W124. Obsługa i naprawa
Cena :82,00 zł72,28 zł

MERCEDES BENZ W124. Obsługa i naprawa

Książka serii Obsługa i naprawa samochodu Mercedes-Benz klasa E (typ W124), zawiera opisy napraw regulacji poszczególnych zespołów dla modeli z silnikiem: 200, 200E, 230E, 200D, 250D i 300D. Poradnik uzupełniony szczegółowymi danymi technicznymi, tabelą zalecanych momentów dokręcania oraz schematami instalacji elektrycznej samochodu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo AUTO

SILNIKI Z BEZPOŚREDNIM WTRYSKIEM BENZYNY FSI TSI TFSI. PORADNIK SERWISOWY
Cena :30,00 zł

SILNIKI Z BEZPOŚREDNIM WTRYSKIEM BENZYNY FSI TSI TFSI. PORADNIK SERWISOWY

Bezpośredni wtrysk paliwa. Sterownik pracy silnika FSI (Fuel Stratified Injection). Układ dolotowy. Układ zasilania. Układ zmiennych faz rozrządu. Układ chłodzenia. Układ smarowania. Układ doładowania. Układ wydechowy. Instalacje gazowe w silnikach FSI.

Wydawnictwo: Instalator Polski

SILNIK 1.3 MULTIJET (75-90 KM). PORADNIK SERWISOWY
Cena :40,00 zł

SILNIK 1.3 MULTIJET (75-90 KM). PORADNIK SERWISOWY

Poradnik serwisowy poświęcony systemowi sterowania silnikiem Marelli MJD 6F3. Silnik 1.3 Multijet (75-90 KM). Autodiagnostyka obwodu paliwa MJD 6F3. Schematy elektryczne i pin out.

Wydawnictwo: Instalator Polski

Dodaj Komentarz
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator